Kredyty gotówkowe w bankach, czy parabankach?

10 sierpień, 2018

Obecnie masz wiele możliwości na pozyskanie kredytu gotówkowego (krótkoterminowego). Możesz skierować się do banków detalicznych, czy instytucji z sektora pozabankowego, a nawet inwestorów indywidualnych. Gdzie jednak spłata kredytu jest bardziej komfortowa, szczególnie pod względem kosztów, długoterminowego zaufania i innych czynników? Przeczytaj publikacje na www.17bankow.com aby ustrzec się największych problemów z jakimi zmagają się kredytobiorcy. 

Banki detaliczne w Polsce cieszą się największą popularnością, szczególnie w segmencie kredytów długoterminowych. To do banków kredytobiorcy idą po kredyty hipoteczne. Tylko takie instytucje obsługują w ogóle ten format zadłużenia. Zaufanie to jeden z najważniejszych punktów na rynku zadłużeniowym. Banki odpowiadają przed Narodowym Bankiem Polski, spełniają wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego, a także optymalizują działalność pod konkretne akty prawne, chociażby ustawę o kredycie hipotecznym, czy ustawę o kredycie konsumenckim. To bardzo ważne dla kredytobiorców, ponieważ współpraca jest po prostu standaryzowana. Wiesz, czego możesz się spodziewać w ramach dopełniania formalności. Niestety w bankach detalicznych liczy się praktycznie nieskazitelna zdolność kredytowa, opcja ubezpieczenia zadłużenia. Z drugiej strony bank detaliczny wychodzi z chęcią restrukturyzacji kredytów, jeżeli kredytobiorca znajdzie się w niepewnej sytuacji ekonomicznej. To jednak spory plus.

Parabanki funkcjonują nieco inaczej, a raczej funkcjonowały, ponieważ po zmianach przepisów większość instytucji pozabankowych musiało dopasować się do nowych standardów, szczególnie w zakresie ustalania kosztów pozaodsetkowych. Można powiedzieć, że na rynku nie ma już nieuczciwych kredytów gotówkowych. Większość parabanków ogranicza koszty funkcjonowania przez brak oddziałów stacjonarnych, przez przeniesienie działalności do sieci. Parabanki specjalizują się głównie w krótkoterminowych formach zobowiązań. Chwilówki, czyli pożyczki krótkoterminowe dostępne w parabankach mocno ratują krajowe budżety domowe generujące średnie dochody miesięczne. Nie musisz oczywiście korzystać z konkretnego kredytodawcy bezpośrednio. Często lepsze rozwiązanie to nawiązanie relacji z dobrym, najlepiej niezależnym pośrednikiem rynku kredytowego, który dokładnie przeanalizuje twoją zdolność kredytową.

Można powiedzieć, że banki detaliczne to źródło bardziej poważniejszych zobowiązań, natomiast parabanki wpisują się w schemat drobnego zadłużenia, doraźnego, gdzie liczy się przede wszystkim duża szybkość pozyskania środków. Czy preferujesz zadłużenie w bankach detalicznych, czy parabankach?

Czy konsolidacja to prawidłowe rozwiązanie dla nadmiernie zadłużonych?

20 czerwiec, 2018

Perspektywa restrukturyzacji zadłużenia na poziomie budżetu gospodarstwa domowego przeraża niektórych kredytobiorców, ale czy warto się obawiać naprawy wskaźników ekonomicznych? Niekoniecznie. Obecnie masz do dyspozycji wiele ciekawych, sprawdzonych w praktyce narzędzi do naprawy budżetu domowego. Konsolidacja kredytów to zdecydowanie najpopularniejsza metoda na przywracanie płynności kredytobiorcom. Czy to faktycznie prawidłowe rozwiązanie dedykowane nadmiernie zadłużonym? Zobacz czy opłaca się wybrać takie rozwiązanie na https://www.17bankow.com.

Jak dobrze zaplanować konsolidację zadłużenia?

Konsolidacja kredytów to narzędzie dostępnie jedynie przy dysponowaniu pozytywną zdolnością kredytową. Banki komercyjne posiadają obecnie odgórne wytyczne dotyczące proponowania optymalnych warunków restrukturyzacyjnych, ale przy bardzo złej zdolności kredytowej kredytobiorca jest praktycznie wykluczony z naprawy budżetu domowego. Co to oznacza w praktyce? Kredytobiorca nie może przegapić momentu, kiedy nadmiernym zadłużeniem narusza zdolność do podjęcia działań naprawczych. To kwestia wręcz obowiązkowa. Nadmierne, częste zadłużenie to najszybsza droga do bankructwa i do ogłoszenia niewypłacalności. Niestety upadłość konsumencka nie jest dla wszystkich, dlatego szybka naprawa budżetu domowego jest krytyczna dla zachowania normalnych warunków funkcjonowania kredytobiorcy. Konsolidacja to bardzo jakościowe narzędzie naprawcze, ale pod pewnymi warunkami. Przemyśl, z jakim okresem kredytowania sobie poradzisz i przelicz wszystkie koszty konsolidacji, ponieważ przy długoterminowej współpracy to spore kwoty. Poza tym zwiąż się tylko z bankiem, któremu ufasz i który charakteryzuje się dobrymi opiniami w kategorii oddłużeniowej. Po konsolidacji kredytów postaraj się nie zaciągać już kolejnych pożyczek krótkoterminowych, bo to znacznie zwiększa ryzyko niewypłacalności.

Dwie najpopularniejsze formy konsolidacji kredytów

Konsolidacja kredytów zakłada najczęściej niską ratę na rzecz wydłużenia okresu kredytowania, ale niektórzy kredytobiorcy wolą większe raty i krótszy okres kredytowania. Restrukturyzacja na podstawie konsolidacji wyróżnia się zatem sporą elastycznością, dużą dostępnością, a jednocześnie niższym oprocentowaniem niż przy standardowych kredytach gotówkowych.

Dwie oferty kredytu konsolidacyjnego.

27 marzec, 2018

Poszukiwania kredytu konsolidacyjnego nie są łatwe. Taki kredyt ma nam ułatwić spłacenie zobowiązań, zwykle dając nam możliwość uzyskania niższej raty takiego kredytu. Sprawdzimy dwie oferty kredytu konsolidacyjnego dla zobowiązania na kwotę 75 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. Są to kredyty konsolidacyjne oferowane przez Getin Bank i Bank BGŻ BNP Paribas.

Zacznijmy od oferty Getin Banku. Kredyt konsolidacyjny jaki oferuje ten bank ma dosyć wysokie oprocentowanie, które wynosi aż 8,79% w skali roku. Jest ono dosyć wysokie zwłaszcza, że trzeba doliczyć jeszcze prowizję w wysokości 9,9% kwoty zobowiązania. Wysokość prowizji jaką nalicza bank jest naprawdę wysoka. Kredyt konsolidacyjny w Getin banku można zaciągnąć na kwotę od 10 tysięcy złotych do 200 tysięcy złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi tutaj 120 miesięcy. Konieczne jest założenie w Getin Banku rachunku i przedstawienie oświadczenia o zarobkach. Samo zobowiązanie można spłacić przed czasem. Dla naszego kredytu RRSO ma wartość 13,69% w skali roku. Raty miesięczne będą po 1 702 złote. Całkowita kwota jaką będzie mieć kredytobiorca do spłaty będzie wynosiła 102 158 złotych. Kredyt będzie kosztował ponad 17 tysięcy złotych.

Kredyt konsolidacyjny oferowany przez Bank BGŻ BNP Paribas ma o wiele niższe oprocentowanie w porównaniu do oferty Getin Banku. Tutaj oprocentowanie wynosi 4,99% w skali roku i co ważne bank nie nalicza nic z tytułu prowizji za przyznanie tego zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny w BGŻ można zaciągnąć na kwotę od 30 do 200 tysięcy złotych. Okres kredytowania natomiast wynosi tutaj od 6 do 120 miesięcy. Rachunek w banku jest potrzebny, aby móc wziąć kredyt. Trzeba również przedstawić w banku oświadczenie o zarobkach. Bank daje możliwość spłacenia zobowiązania przed czasem. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla naszego kredytu na kwotę 75 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy będzie równa 5,11% w skali roku. Każda z rat kredytu będzie po 1 415 złotych. Od razu widać, że ten kredyt będzie tańszym rozwiązaniem niż oferta Getin Banku. Tutaj przyjdzie nam oddać do banku łączną kwotę w wysokości niecałych 85 tysięcy złotych. Kredyt będzie kosztował około 10 tysięcy złotych.

Starania o kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

08 luty, 2018

Właściwe korzystanie z rynku kredytowego wymaga wyłącznie podstawowej wiedzy i przede wszystkim skupienia na ochronie indywidualnych interesów. W artykule porozmawiamy o wyszukiwaniu ofert kredytowych dopasowanych idealnie do zdolności kredytowej, a także o praktykach poprawy właściwości negocjacyjnych z doradcą w instytucji finansowej, rady znajdziesz także na www.ekredytowymarket.pl.

Odbicie gospodarki na rynku kredytowym

Starania o kredyt gotówkowy zaczynają się od wytypowania niezbędnej potrzeby konsumpcyjnej, ewentualnie inwestycyjnej. Po kredyt gotówkowy krajowe gospodarstwa domowe sięgają najczęściej w kryzysowych sytuacjach, np. przy wymogu wykupienia specjalistycznego leczenia, ale również przy większych remontach i wykończeniu wnętrz. Warto zauważyć, że po potrzebach kredytobiorców można bardzo szybko ocenić stan gospodarki. Przy potrzebach typowo konsumpcyjnych gospodarka ma się źle/średnio, natomiast przy potrzebach inwestycyjnych, luksusowych można mówić o gospodarce rozwiniętej. Klasa średnia zaciąga kredyty gotówkowe na wydatki wyższego rzędu. Kolejny punkt to wytypowanie wartościowej instytucji finansowej. W branży kredytowej w dalszym ciągu dominują banki detaliczne, bo to pewny partner przy długoterminowych kredytach, nie tylko gotówkowych. Później masz do czynienia z regulowanymi firmami pożyczkowymi. Dlaczego regulowanymi? Każda firma pożyczkowa musi spełniać wysokie standardy prawne po ostatnich zmianach. Oprocentowanie nominalne i koszty pozaodsetkowe to wartości standaryzowane przez akty prawne. Przed konsultacjami z kredytodawcą zapoznaj się obowiązkowo z ustawą o kredycie konsumenckim. Nie jest to w żadnym wypadku skomplikowany standard prawny, a pokazuje wyraźnie możliwości kredytobiorcy wobec zetknięcia z gigantami finansowymi.

Przygotuj się przede wszystkim na potwierdzenie dochodów

Jeżeli zamierzasz nawiązać współpracę z firmą pożyczkową, czy bankiem detalicznym przygotuj się na potwierdzenie dochodu, a także kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Większość doradców finansowych korzysta przy analizie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego ze statystyk pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego. Przyczyniła się do tego w dużym stopniu Komisja Nadzoru Finansowego. Potwierdzenie wiarygodności kredytobiorcy jest niezbędne, aby osiągać stabilny zysk i minimalizować ryzyko współpracy. Dochód najczęściej potwierdzasz formularzem PIT, oświadczeniem podpisanym przez pracodawcę, szczegółowym wyciągiem z rachunku osobistego. Wskazany poradnik pomoże ci lepiej poruszać się po rynku kredytów gotówkowych.

Konsolidacja kredytów.

22 listopad, 2017

Badania wykazują, że Polacy żyją na kredyt. Łatwy dostęp do pożyczek, kredytów, a zwłaszcza „chwilówek” powoduje, że coraz częściej się zadłużamy. Jednak nie zawsze z kredytów korzystamy mądrze. Wielu kredytobiorców popada w pętlę zadłużenia i jednym kredytem spłaca drugi. Co więc można zrobić w sytuacji gdy przez kredyty ledwo wiążemy koniec z końcem? Rozwiązaniem może być tutaj kredyt konsolidacyjny, pomagający w kłopotach finansowych.

O co chodzi w konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny to taki kredyt, którym możemy spłacić inne zobowiązania. Daje on możliwość połączenia wszystkich rat w jedną ratę spłacaną w jednym banku. Dzięki temu możemy wydłużyć okres kredytowania i obniżyć comiesięczną ratę. Co prawda, przez takie działanie będziemy musieli zapłacić więcej odsetek, ale przez zmniejszenie raty poprawi się nasza sytuacja finansowa. Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wiele zobowiązań w różnych bankach.

Co zrobić by uzyskać konsolidację?

Formalności jakie trzeba spełnić podczas ubiegania się o kredyt konsolidacyjny są praktycznie takie same we wszystkich bankach. Na początek należy udać się do banku i wypełnić wniosek, aby bank mógł ocenić naszą zdolność kredytową. Bardzo ważne są tutaj dane zawarte w Biurze Informacji Kredytowej. Z tych danych bank szczegółowo dowie się jakie posiadamy zobowiązania, w jakiej wysokości, walucie, i w których bankach. Nic się przed bankiem nie ukryje. Po rozpatrzeniu wniosku bank wydaje decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu kredytu.

Gdy kredyt zostanie przyznany.

Przyznany kredyt nie trafia jednak bezpośrednio na konto kredytobiorcy. Do banku należy spłata wszystkich zobowiązań klienta. Niestety nie wszystkie kredyty można skonsolidować. Ponieważ kredyt konsolidacyjny jest zaciągany w banku, to konsolidacji mogą podlegać tylko pożyczki i kredyty zaciągane w bankach. W związku z tym pożyczki z parabanków i kredyty preferencyjne nie mogą zostać uwzględnione. Są jednak brane pod uwagę przy ocenie zdolności finansowej.

Konsolidacja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zanim więc się zdecydujemy na połączenie wszystkich naszych kredytów w jeden, musimy policzyć czy będzie to opłacalne. Zwłaszcza konieczność spłacenia większej kwoty odsetek powinna być tutaj wyznacznikiem opłacalności kredytu konsolidacyjnego. Jeśli okaże się, że odsetki przewyższą wysokość wszystkich zobowiązań to lepiej nie korzystać z konsolidacji tylko starać się spłacać wszystkie raty kredytów w terminie.

Na co zwracać uwagę w umowach kredytowych

06 październik, 2017

Niezwykle duża ilość ofert kredytowych powoduje, że wiele osób ma problem z wyborem najbardziej odpowiednich. Jednak nie można zapominać o tym, że same oferty to nie wszystko, bardzo ważną kwestią jest także umowa kredytowa, która określa wszystkie warunki uzyskania kredytu.

Opcje kredytowe - dla kogo i na jakich warunkach

Obecnie bardzo popularne stały się ciekawe i umożliwiające zaoszczędzenie sporej sumy opcje kredytowe. Należą do nich na przykład wakacje kredytowe, które w ofercie wielu banków stały się w zasadzie normą. Dzięki tej możliwości klient może zawiesić spłaty kredytu na określony okres czasu. Oczywiście wszelkie warunki i możliwości skorzystania dokładnie określa umowa. Zazwyczaj konieczne jest przede wszystkim poinformowanie banku odpowiednio wcześnie, aby dzięki temu uniknąć problemów. Ponadto zazwyczaj opcja ta dostępna jest jedynie dla tych klientów, którzy raty spłacają regularnie. Zdarza się, że bank idzie nieco dalej, oferując klientom możliwość odzyskania części wpłaconych odsetek. Jednak tutaj, podobnie jak w innych sytuacjach bardzo często zwrot mogą uzyskać jedynie ci, którzy przez określony w umowie czas regularnie spłacają swoje zobowiązanie.

Promocje na kredyty - czy warto z nich korzystać

Banki dość często także proponują klientom kredyty promocyjne. Zazwyczaj mają one obniżone oprocentowanie i bardzo niską prowizję. Tym samym klienci płacą znacznie mniej, co jest dla nich i ich portfeli z pewnością bardzo korzystne. Jednakże takie oferty mają pewne minusy, o których nie wszyscy wiedzą. Przede wszystkim okres spłaty, który zazwyczaj jest znacznie krótszy niż inne dostępne w banku kredyty. To zaś sprawia, że kwota raty, jaką należy płacić co miesiąc jest wyższa niż w sytuacji, gdyby spłata kredyty była rozłożona na dłuższy czas. To sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na zaciągnięcie tego typu zobowiązania. Jednakże bardzo wiele możliwości kredytowych powoduje, że każdy może szybko znaleźć ciekawe oferty, które nie tylko pozwolą mu zaoszczędzić, ale także będą stosunkowo łatwe do spłaty. Coraz więcej osób poszukuje także ofert w Internecie. Banki coraz częściej umożliwiają klientom złożenie wniosku w ten właśnie sposób. Dla nich jest to znacznie tańsze, dlatego też zazwyczaj takie kredyty mają nieco niższe oprocentowanie.

← Starsze wpisyNowsze wpisy →