Bezpieczne pożyczanie

08 maj, 2017

Funkcjonowanie na rynku kredytowym wymaga przygotowania przed podpisaniem umowy kredytowej. Na czym w ogóle polega bezpieczne pożyczanie, na jakich elementach warto się skupić, aby zapobiec ekonomicznym problemom w przyszłości? W artykule poznasz kluczowe zasady dotyczące nawiązywania bezpiecznej współpracy z popularnymi pożyczkodawcami.

Na czym polega bezpieczne pożyczanie?

Jedna z najważniejszych kwestii to przeanalizowanie wszystkich dostępnych możliwości w kredytowaniu potrzeb. Masz standardowo do czynienia z bankami detalicznymi, parabankami z oddziałami internetowymi lub stacjonarnymi, z segmentem pożyczek społecznościowych, z inwestorami indywidualnymi. Bezpieczne pożyczanie polega nie tylko na sprawdzeniu uczciwości i parametrów współpracy z kredytodawcami. Ważny element to obserwacja własnej zdolności do spłaty długoterminowego zobowiązania. W bezpiecznym pożyczaniu liczy się również ograniczenie tzw. kosztów pozaodsetkowych, czyli prowizji, opłat za rozpatrzenie wniosku, czy za sam dojazd agenta do kredytobiorcy. Ograniczenie kosztów pozaodsetkowych jest kluczowe dla ochrony majątku trwałego przy ewentualnych problemów z windykacją. Przyda się również plan alternatywny. Co zrobisz, jeżeli nagle stracisz możliwość spłaty zobowiązania? Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego rozpoznaj wszystkie instrumenty ochrony kredytobiorcy. To przede wszystkim wakacje kredytowe, podpisanie aneksu do umowy, ewentualne przewalutowanie kredytu pod warunkiem, że posiadasz zobowiązanie w walutach obcych. Przy okazji zaciągania kredytu warto pozamykać luki w umowach o media, czy niespłacone zobowiązania w instytucjach zewnętrznych. Dzięki temu zwiększysz potencjał zdolności kredytowej, a przez to otrzymasz kredyt gotówkowy na bardziej atrakcyjnych warunkach.

Zaleta pożyczki gotówkowej

Nie musisz tłumaczyć się z wydawania pożyczki gotówkowej, a to jednak zwiększa bezpieczeństwo funkcjonowania gospodarstwa domowego. Nie rozliczasz bowiem każdej złotówki i eliminujesz natychmiast kłopoty formalne. W ofercie parabanków znajdziesz też promocyjne warunki podpisania umowy kredytowej. Chodzi przede wszystkim o pożyczki bez dodatkowych kosztów. W takich pożyczkach spłacasz jedynie kapitał początkowy.

Najważniejsze problemy rynku lokat bankowych

29 marzec, 2017

Lokaty bankowe to instrument oszczędnościowy, który jest tak naprawdę rzadko wykorzystywany. Niektórzy ludzie rezygnują z zakładania lokat, ponieważ nie interesuje ich bardzo małe oprocentowanie. W artykule podyskutujemy o najważniejszych problemach, głównie ekonomicznych, prawnych i technologicznych dotyczących lokat bankowych.

Niepotrzebny podatek od zysków kapitałowych na lokatach bankowych

Najważniejszym problemem przy zakładaniu lokat bankowych jest opodatkowanie zysków. Podatek od zysków kapitałowych, potocznie podatek Belki wynosi dziewiętnaście procent i dotyka nawet rynku depozytów bankowych. Lokata nie generuje jednak zysków z inwestycji, ale z oszczędności, a to zupełnie inna kategoria. Opodatkowanie lokaty bankowej to krok w złym kierunku, ponieważ mniej ludzi interesuje się gromadzeniem i pomnażaniem oszczędności. A tylko z oszczędności można realizować w późniejszym terminie poważniejsze inwestycje. Kolejny problem rynku lokat bankowych to słaba edukacja klientów, brak optymalnej promocji depozytów. Lokata oczywiście posiada wiele zalet. Główna to ochrona kapitału przed inflacją. Odkładanie gotówki do sejfu to automatyczna strata po roku ze względu na postępowanie inflacji. Depozyt w banku to zatem znacznie lepsze rozwiązanie. W ostatnich latach występuje duży brak zaufania do bankowości detalicznej. Większość banków w Polsce bazuje bowiem na kapitale zagranicznym. Krajowy kapitał w bankach jest wyznacznikiem większego zaufania i świadomości społecznej w kwestii budowania oszczędności. Warto zauważyć, że nie każda lokata bankowa chroni przed inflacją. Potencjalny klient banku powinien zapoznać się wcześniej z porównywarką depozytów i określić oprocentowanie realne, a nie nominalne. Oprocentowanie realne lokaty uwzględnia już podatek od zysków kapitałowych, inflację, ewentualne opłaty dodatkowe.

Skłonność do oszczędzania, a stabilność wskaźników ekonomicznych

Niskie oprocentowanie lokat bankowych wynika głównie z kształtowania polityki monetarnej. Niskie stopy procentowe to automatycznie mniejsze zyski z lokat. Wysokie stopy procentowe to odpowiednio wyższe zyski z depozytów. Polityka monetarna to pojęcie złożone i w dużym stopniu odnosi się do sytuacji na rynkach międzynarodowych i służy do pobudzania lub ograniczania akcji kredytowej w gospodarce (głównie). W branży lokat bankowych nie występuje praktycznie żadna konkurencja. Lokaty możesz założyć jeszcze w SKOK – ach, ale to bardzo duże ryzyko, ponieważ wiele SKOK – ów bankrutuje (często celowo), a koszty zadłużenia ponoszą solidarnie wszyscy współwłaściciele kasy, w tym posiadacze depozytów. Brak konkurencji i presji, żeby zachęcać klientów do oszczędzania to czynniki stagnacji w lokatach bankowych. Oszczędności większość ludzi przesuwa do sejfów domowych, na rynek kapitałowy, na bieżące wydatki. Struktura oszczędności społeczeństwa na lokatach bankowych mówi w dużym stopniu o stabilności gospodarczej. Kraje, w których oszczędności na depozytach spadają wpadają po prostu w spiralę zadłużenia. Niewielkie zainteresowanie oszczędzaniem to groźna perspektywa w dłuższym terminie. Taka tendencja zamienia się w trend długoterminowy.

Problem oszczędzania

Lokata chroni przed inflacją, daje pewny i niewielki zysk, umożliwia bezpieczne przechowywanie majątku rodzinnego. Niestety niskie oprocentowanie, podatek od zysków kapitałowych, brak zdrowej rywalizacji o klienta to dość istotne problemy do poruszenia. Czy uważasz wskazane w artykule problemy za istotne w perspektywie oszczędzania i inwestowania?

Pożyczki dla klasy średniej

01 marzec, 2017

Każdego dnia, większość ludzi wstaje do pracy na 8. Rzeczywistość jest taka, że ??wielu z nas tkwi w klasie średniej. Więc co dokładnie to oznacza? To oznacza, że myślimy o wydatkach w okresach miesięcznych. Jesteśmy przyzwyczajeni do miesięcznych wydatków, rachunków i płatności. Jest to z pewnością nic złego - bycie częścią klasy średniej. Ważną rzeczą jest to, że możesz mieć pragnienie, aby przejść do wyższej klasy i cieszyć się z ci dostęp do natychmiastowej gotówki na pokrycie kosztów nadzwyczajnych i tym podobnych. Nie martw się, nawet bogaci ludzie czasem muszą pożyczyć pieniądze. Ważną rzeczą jest to, że pieniądze idą na coś, co jest naprawdę potrzebne.


Są takie chwile, kiedy trzeba dużej ilości kredytu np wtedy, gdy planujesz zakup domu, planujesz realizację poważnych napraw lub prawdopodobnie rozpocząłeś działalność gospodarczą. Jednak dla doraźnych potrzeb, trzeba będzie postarać się o mniejszą kwotę. Są firmy, które świadczą te kwoty kredytu dla potrzebujących. Pożyczki te są powszechnie znane jako niezabezpieczone osobowe pożyczki. Czym właściwie są? Niezabezpieczone pożyczki osobiste są te, o które ludzie mogą ubiegać się bez konieczności zabezpieczenia.


W odniesieniu do niezabezpieczonej pożyczki, firma udzielająca kredytu opiera się na obietnicy danej osoby spłacenia jej z powrotem. To oznacza, że ??istnieje duże ryzyko ze strony pożyczkodawcy. W związku z tym istnieją różne i specjalne warunki umowy. Trzeba zrozumieć różne cechy niezabezpieczonej pożyczki osobistej przed zdecydowaniem się na nią. Stopy procentowe dla tego typu pożyczki są wyższe niż w przypadku kredytu zabezpieczonego ze względu na większe ryzyko, o którym mowa. W dodatku do tego, oprocentowanie jest stałe, a płatność może być spowodowane w określonych przedziałach czasowych. Oprocentowanie nie jest jednak odpisane od podatku.


Teraz, kiedy już wiesz czym niezabezpieczone pożyczki osobiste są, następną rzeczą do zrobienia jest, poszukać dobrej firmy, gdzie można taką pożyczkę dostać. Tylko nie decyduj się na podjęcie niezabezpieczonej pożyczki osobistej w ramach pierwszej lepszej spółki, jaką zobaczysz. Musisz odrobić swoją pracę domową w szczegółach w odniesieniu do niezabezpieczonych pożyczek osobistych, a potem nadejdzie czas, aby zrobić to samo na temat firmy, która taką pożyczkę oferuje.


Zrób to po prostu wchodząc w informacje online, gdzie będzie można skorzystać z różnych firm kredytowych, które mogą pomóc w odniesieniu do kredytu zabezpieczonego. Jeśli można znaleźć ten, który jest akredytowany przez wybraną przez ciebie placówkę - to jest to plus. To oznacza, że ?masz do czynienia z placówką dbającą o szczególnie zadowolenia klienta. Następnie należy wyszukać pozostałe opinie o spółce w odniesieniu do pożyczek - tych, które są obiektywne. Trzeba dowiedzieć się, czy istnieją klienckie strony z udzielaniem opinii, gdzie można uzyskać nieedytowane informacje. Potem nadchodzi czas, aby zastosować się do ujętych tam wskazówek i uzyskać pieniądze, które są w danym momencie potrzebne. Następnym razem, można po prostu skorzystać z oferty tej samej firmy pożyczkowej dla wygody i przyjemności korzystania z zastrzyku finansowego, który to udało się w tym momencie zdobyć. Najważniejsze jest by wszystkie decyzje były podejmowane roztropnie z namysłem, nigdy pod wpływem chwili czy spontanicznie, gdyż to muszę skutkować w straszne wyniki. Dlatego nie martw się – klasa średnia również ma wiele ciekawych możliwości finansowych, z których może obficie korzystać - zobacz więcej na http://www.okasa.pl/.

Proste czynności, które mogą przyczyniać się do założenia lokaty.

31 styczeń, 2017

undefined

Wiele osób w Polsce może podjąć decyzję o tym, aby tak naprawdę zdecydować się na oszczędzanie nie tyle kwoty pieniężnej na swoim koncie, ale także energii elektrycznej. Warto się dowiedzieć o kilku skutecznych sposobach.

Co do tego nie warto mieć żadnych wątpliwości, opłata za energię elektryczna to jeden z najbardziej podstawowych rachunków, który może regulować rodzina niemalże każdego miesiąca. Biorąc pod uwagę przemiany gospodarcze cena prądu będzie rosnąć w niewątpliwie dużym tempie. Właśnie taki wynik jest w stanie przełożyć się na majętność każdego portfela.

Dość dużo osób może narzekać ze względu na dość wysokie rachunki energii elektrycznej. Niewątpliwie jest to dość duży pożeracz pieniędzy. Istnieją jednak odpowiednie sposoby na to, aby zacząć oszczędzać kwotę na swoim koncie. O czym w tym przypadku należy powiedzieć? Jedną z rad jest przede wszystkim to, aby tak naprawdę zdecydować się na zmianie dostawcy energii bądź negocjacji odpowiedniej umowy. Niewątpliwie każde gospodarstwo domowe jest w stanie zmienić dostawcę prądu na takiego, który będzie mógł zaproponować bardziej korzystne warunki. Sposób, który może oznaczać niższe rachunki za energie to oczywiście decyzja o jakiejś innej taryfie. W tym przypadku należy zdecydować na rozwagę w odniesieniu do wszelkich promocji. Jedną z najczęściej spotykanych jest tak właściwie decyzja o 1 kWh. Taka rzecz może nie dotyczyć dystrybucji. W ogólnym rozrachunku rachunek nie będzie niższy. Następną rzeczą, która może dotyczyć sprzętu elektronicznego dotyczy przede wszystkim tego, aby tak naprawdę wyłączać je gdy się z niego nie korzysta. Wiele osób może o tym zapominać. Jeśli chodzi o drukarkę, ładowarkę do telefonu bądź telewizor nie należy myśleć o tradycyjnym wyłączeniu urządzenia przez przycisk. W tej kwestii następuje przejście do trybu czuwania. Dochodzi do pobierania dość dużej energii. O wiele lepsza praktyka to tak naprawdę wyciągnięcie wtyczki z gniazda. Kolejna rzecz to przede wszystkim podłączenie sprzętu do listwy antyprzepięciowej. W swoim mieszkaniu warto korzystać z codziennego światła. Z pewnością naturalne źródło światła bez żadnego problemu może rozjaśniać pomieszanie w domu. Konieczne może być to, aby tak naprawdę wykorzystać naturalne światło w swoim własnym domu. Ważna kwestia dotyczy tego, ażeby zdecydować się na niepozostawianie okna zbyt dużymi rzeczami bądź kwiatami. Warto w swoim mieszkaniu zdecydować się na zmianę sprzętów domowych na energooszczędne. Niewątpliwie lodówka to jedyne urządzenie w domu, które bez żadnej przerwy może działać i nikt nie będzie zwracać na to większej uwagi. W tym przypadku warto się zdecydować na to, aby tak właściwie wymienić jakiś przestarzały sprzęt na nowy i pomyśleć o energooszczędnym. Warto pomyśleć o tym, aby tak właściwie zdecydować się na wymianę czajnika na coś bardziej tradycyjnego. W przypadku elektrycznego sprzętu takie rozwiązanie jest w stanie zużyć większą dawkę energii. W przypadku zasilania kuchenki w sposób ziemny można rozważyć decyzje o klasycznym czajniku. Następny sposób to gotowanie mniejszych ilości wody. W przypadku czajnika elektrycznego niezbędne będzie wlewanie do niego koniecznej ilości wody.

Znając odpowiednie metody na oszczędzanie w swoim mieszkaniu bez większych problemów uda się zyskać kwotę niezbędną na jakieś inne wydatki. W tym przypadku warto powiedzieć przede wszystkim o korzystaniu z energii w bardziej rozsądny sposób. Należy o tym pomyśleć ponieważ to korzystny sposób na oszczędzanie.

BGŻ Optima.

27 październik, 2016

Ofertę lokat bankowych ma również BGŻ Optima. Jest to w Polsce jedyny bank, który zajmuje się tylko i wyłącznie oszczędzaniem i inwestowaniem kapitału. Nie znajdziemy tutaj oferty ani kredytu, ani też pożyczki. W jego ofercie natomiast znajdziemy bardzo ciekawe oferty lokat terminowych i kont oszczędnościowych. Oferta jest przeznaczona zarówno dla przedsiębiorców jak i dla osób prywatnych. Oferta jaką przygotował bank jest ciekawa i bardzo łatwa do zrozumienia. W tej chwili wiele ofert przygotowanych przez ten bank znajduje się na pierwszych miejscach w rankingach najlepszych produktów bankowych. Niemal każda z ofert jaką przygotował bank dla swoich klientów cieszy się sporą popularnością na rynku produktów bankowych.

BGŻ Optima został założony w 2011 roku i stanowił początkowo część banku BGŻ, który jest do tej pory jednym z największych banków komercyjnych w Polsce. Konto oszczędnościowe ma o wiele wyższe oprocentowanie niż konta jakie oferują inne banki. Ponadto warunki umowy są naprawdę dogodne. Możemy wybrać konto oszczędnościowe w różnej wersji. Jest oferta skierowana dla klientów indywidualnych, jak też dla osób, które chcą odłożyć pieniądze dla swoich dzieci. Mamy dostępną również wersję konta oszczędnościowego dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, jak też i dla tych którzy chcą oszczędzać wspólnie. Jednym z warunków założenia konta oszczędnościowego w tym banki jest posiadanie rachunku osobistego ROR w innym banku. Dlatego zakłada się rachunek w innym banku, gdyż Optima nie ma go w ofercie swoich produktów. Po tym jak otworzymy rachunek będziemy mogli skorzystać z bardzo szerokiej oferty jaką skierował dla swoich klientów bank. Bank BGŻ Optima stawia na bezpieczeństwo środków jakie powierzają mu klienci. Bank ma na tyle stabilną kondycję finansową i objęty jest systemem gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości stu tysięcy Euro.

Jedną z lokat jaką ma w ofercie Bank Optima jest Lokata bezkarna. Jest to depozyt zakładany na kwartał, a jego oprocentowanie wynosi 3% w skali roku. Bank daje nam możliwość wypłacenia środków finansowych z lokaty przed terminem i to bez utraty na odsetkach. Lokata bezkarna jest idealna dla starych jak i dla nowych klientów banku. Szukając dobrej lokaty warto przejrzeć ofertę właśnie banku BGŻ Optima. Jest to obecnie jeden z lepszych banków w Polsce, który nastawia się na oszczędzanie. Ma dobrą ofertę jeśli chodzi o oprocentowanie lokat i z pewnością każdy klient znajdzie idealną ofertę dla siebie. Więcej dobrych ofert znajdziesz dzięki http://www.inwestuj-z-nami.com.pl/.

Kredyt na dowód, czy pożyczka na oświadczenie?

06 wrzesień, 2016

Wiele osób szukając źródła finansowania i przeglądając strony internetowe, zastanawia się, czy kredyt na dowód oznacza to samo co pożyczka na oświadczenie, czy używający tego sformułowania mieli na myśli ten sam produkt?. Waśnijmy na wstępie, że niezależnie od nazewnictwa mówimy w obu przypadkach o jednym i tym samym produkcie. Każdy bank lub instytucja finansowa opisując swój produkt, używa różnych określeń oznaczających najczęściej to samo.

Zawsze jednak są odstępstwa od reguły i podobnie jest w tym przypadku, co wytłumaczymy na przykładzie kredytu dla firm. Możemy spotkać się z ofertą, w której bank poleca kredyt gotówkowy dla firm udzielany na dowód. Większość osób odbierze to w ten sposób, że przedsiębiorcy wystarczy dowód, by otrzymać kredyt, ale nie do końca tak jest w rzeczywistości. W tym konkretnym przypadku pod sformułowaniem "kredyt na dowód" kryje się brak wymogu dokumentowania dochodu w postaci zaświadczeń z US lub innych dokumentów np. księgowych. Znaczy to również, że nie będą wymagane zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu ze składkami. Nie znaczy to natomiast tego, że jesteśmy zwolnieni z konieczności przedstawienia dokumentów rejestrowych firmy w postaci wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz numeru NIP, czy REGON. Bank na pewno poprosi o te dokumenty, ale przecież nie stanowi to problemu i nie przedłuży procedur, gdyż dokumenty te najczęściej przedsiębiorcy mają pod ręką.

Niezależnie od nazewnictwa ofert tego typu, z których możemy skorzystać w niezwykle prosty sposób, mają wiele zalet, które warto tutaj przytoczyć. Nowoczesność, dzięki której część ofert tego typu jest dostępna całkowicie przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Atutem jest też wygoda, gdyż nie musimy zbierać żadnych dokumentów, gdyż wystarczy nam dowód osobisty. Szybkość obsługi, a co za tym idzie pozyskania środków, wynikająca między innymi z niemal zerowych wymogów dokumentacyjnych. Kolejnym walorem są uproszczone procedury oraz brak zbędnych formalności, co wyraża się w braku wymogu udokumentowania osiąganego dochodu.

Są one niezmiernie atrakcyjną ofertą umożliwiającą sięgnięcie po gotówkę w sposób maksymalnie prosty i szybki bez zabiegania o zgromadzenie odpowiednich "papierków". Nie trzeba dostarczać zaświadczeń o dochodach od pracodawcy, a jedynie złożyć oświadczenie o źródle i wysokości uzyskiwanego dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że takie oświadczenie o dochodach, które składasz, ma taką samą moc prawną jak zaświadczenie z zakładu pracy.

← Starsze wpisyNowsze wpisy →