Formy zabezpieczenia kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy wymaga określonej formy zabezpieczenia. Do najpopularniejsze z nich należy zastaw rejestrowy. W tym przypadku musimy zarejestrować samochód w urzędzie rejestrowym. W naszym dowodzie rejestracyjnym zostanie umieszczona specjalna informacja, że auto zostało wpisane do krajowego rejestru zastawów. Drugą formą zabezpieczenia kredytu samochodowego jest cesja praw z polisy AC. W tym przypadku, jeżeli będziemy mieli wypadek, który sami spowodujemy pieniądze z polisy ubezpieczeniowej zostaną przekazane nie nam, a bankowi. Trzecim zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest przewłaszczenie. W tym przypadku bank zostaje wpisany jako współwłaściciel samochodu, a karta pojazdu zostaje w banku. Zabezpieczenia kredytu sprawiają, ze jest on tańszy i tym samym jest to dla nas lepsze rozwiązanie niż wzięcie pożyczki gotówkowej. Ofert kredytów samochodowych jest trochę na rynku i jest w czym wybierać. Warto zapoznać się z kilkoma ofertami, aby trafić na taką, która będzie naprawdę dla nas korzystna. Nigdy nie wybierajmy pierwszej lepszej oferty bo może być ona droga i nie korzystna dla nas. Sprawdźmy kilka najciekawszych ofert przygotowanych przez trzy dobrze znane w Polsce banki.

Najlepszy kredyt na samochód w Getin Banku

Przeanalizujmy oferty dla samochodu marki Ford S-Max z 2014 roku. Zostało ono wycenione na kwotę 75900 złotych. 20% tej kwoty kupujący pokrywa ze swojej kieszeni. Kredytem na okres pięciu lat, jaki będzie spłacał w równych ratach chce sfinansować resztę czyli 60720 złotych. Najlepsza ofertę przygotował Getin Bank. Koszt kredytu jaki całkowicie przyjdzie spłacić to kwota 11266 złotych. Oprocentowanie jakie oferuje bank wynosi 6,49% i na tej podstawie zostaną wyliczone odsetki. Dadzą one ratę miesięczną w wysokości 1199,77 złotych. Za samo udzielenie kredytu bank naliczy niedużą prowizję zaledwie 1%.

Oferta kredytu samochodowego w mBanku

Nieco gorsza jest oferta jaką przygotował mBank. Kredyt będzie miał oprocentowanie 5,39% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu będzie wynosiła 5% i tym samym będzie wyższa niż w przypadku z pierwszego miejsca. Rata miesięczna wyniesie 1214,58 złotych i tym samym będzie o około tysiąc złotych większa niż w przypadku poprzedniej oferty. Kredyt w tym przypadku będzie nas kosztował 12170 złotych.

Oferta kredytu samochodowego w BGŻ BNP Paribas

Trzecie miejsce najlepszych ofert na kredyt samochodowy przygotował bank BGŻ BNP Paribas. Ta oferta ma oprocentowanie w wysokości 6,59% w skali roku. Takie oprocentowanie daje nam ratę miesięczną w wysokości 1241,62 złotych. Bank za udzielenie kredytu naliczy nam 4% prowizji. Koszt tego kredytu będzie wynosił 13778 złotych. W porównaniu do pierwszej z propozycji będzie to koszt większy o ponad dwa tysiące złotych. Jest to już dosyć duża suma. Jak widać wato analizować różne oferty kredytów zanim wybierzemy jedną z nich i zwiążemy się z nią na kilka lat.