Poszukiwania kredytu konsolidacyjnego nie są łatwe. Taki kredyt ma nam ułatwić spłacenie zobowiązań, zwykle dając nam możliwość uzyskania niższej raty takiego kredytu. Sprawdzimy dwie oferty kredytu konsolidacyjnego dla zobowiązania na kwotę 75 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. Są to kredyty konsolidacyjne oferowane przez Getin Bank i Bank BGŻ BNP Paribas.

Zacznijmy od oferty Getin Banku. Kredyt konsolidacyjny jaki oferuje ten bank ma dosyć wysokie oprocentowanie, które wynosi aż 8,79% w skali roku. Jest ono dosyć wysokie zwłaszcza, że trzeba doliczyć jeszcze prowizję w wysokości 9,9% kwoty zobowiązania. Wysokość prowizji jaką nalicza bank jest naprawdę wysoka. Kredyt konsolidacyjny w Getin banku można zaciągnąć na kwotę od 10 tysięcy złotych do 200 tysięcy złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi tutaj 120 miesięcy. Konieczne jest założenie w Getin Banku rachunku i przedstawienie oświadczenia o zarobkach. Samo zobowiązanie można spłacić przed czasem. Dla naszego kredytu RRSO ma wartość 13,69% w skali roku. Raty miesięczne będą po 1 702 złote. Całkowita kwota jaką będzie mieć kredytobiorca do spłaty będzie wynosiła 102 158 złotych. Kredyt będzie kosztował ponad 17 tysięcy złotych.

Kredyt konsolidacyjny oferowany przez Bank BGŻ BNP Paribas ma o wiele niższe oprocentowanie w porównaniu do oferty Getin Banku. Tutaj oprocentowanie wynosi 4,99% w skali roku i co ważne bank nie nalicza nic z tytułu prowizji za przyznanie tego zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny w BGŻ można zaciągnąć na kwotę od 30 do 200 tysięcy złotych. Okres kredytowania natomiast wynosi tutaj od 6 do 120 miesięcy. Rachunek w banku jest potrzebny, aby móc wziąć kredyt. Trzeba również przedstawić w banku oświadczenie o zarobkach. Bank daje możliwość spłacenia zobowiązania przed czasem. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla naszego kredytu na kwotę 75 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy będzie równa 5,11% w skali roku. Każda z rat kredytu będzie po 1 415 złotych. Od razu widać, że ten kredyt będzie tańszym rozwiązaniem niż oferta Getin Banku. Tutaj przyjdzie nam oddać do banku łączną kwotę w wysokości niecałych 85 tysięcy złotych. Kredyt będzie kosztował około 10 tysięcy złotych.