Perspektywa restrukturyzacji zadłużenia na poziomie budżetu gospodarstwa domowego przeraża niektórych kredytobiorców, ale czy warto się obawiać naprawy wskaźników ekonomicznych? Niekoniecznie. Obecnie masz do dyspozycji wiele ciekawych, sprawdzonych w praktyce narzędzi do naprawy budżetu domowego. Konsolidacja kredytów to zdecydowanie najpopularniejsza metoda na przywracanie płynności kredytobiorcom. Czy to faktycznie prawidłowe rozwiązanie dedykowane nadmiernie zadłużonym? Zobacz czy opłaca się wybrać takie rozwiązanie na https://www.17bankow.com.

Jak dobrze zaplanować konsolidację zadłużenia?

Konsolidacja kredytów to narzędzie dostępnie jedynie przy dysponowaniu pozytywną zdolnością kredytową. Banki komercyjne posiadają obecnie odgórne wytyczne dotyczące proponowania optymalnych warunków restrukturyzacyjnych, ale przy bardzo złej zdolności kredytowej kredytobiorca jest praktycznie wykluczony z naprawy budżetu domowego. Co to oznacza w praktyce? Kredytobiorca nie może przegapić momentu, kiedy nadmiernym zadłużeniem narusza zdolność do podjęcia działań naprawczych. To kwestia wręcz obowiązkowa. Nadmierne, częste zadłużenie to najszybsza droga do bankructwa i do ogłoszenia niewypłacalności. Niestety upadłość konsumencka nie jest dla wszystkich, dlatego szybka naprawa budżetu domowego jest krytyczna dla zachowania normalnych warunków funkcjonowania kredytobiorcy. Konsolidacja to bardzo jakościowe narzędzie naprawcze, ale pod pewnymi warunkami. Przemyśl, z jakim okresem kredytowania sobie poradzisz i przelicz wszystkie koszty konsolidacji, ponieważ przy długoterminowej współpracy to spore kwoty. Poza tym zwiąż się tylko z bankiem, któremu ufasz i który charakteryzuje się dobrymi opiniami w kategorii oddłużeniowej. Po konsolidacji kredytów postaraj się nie zaciągać już kolejnych pożyczek krótkoterminowych, bo to znacznie zwiększa ryzyko niewypłacalności.

Dwie najpopularniejsze formy konsolidacji kredytów

Konsolidacja kredytów zakłada najczęściej niską ratę na rzecz wydłużenia okresu kredytowania, ale niektórzy kredytobiorcy wolą większe raty i krótszy okres kredytowania. Restrukturyzacja na podstawie konsolidacji wyróżnia się zatem sporą elastycznością, dużą dostępnością, a jednocześnie niższym oprocentowaniem niż przy standardowych kredytach gotówkowych.